Jaki prezent można kupić miłośnikowi czytania? Oczywiście, że książkę. Nawet wtedy, kiedy zbliżają się Walentynki prezent dla niego niech będzie zaskakujący, wciągający – niech ma w sobie to coś (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-walentynki-dla-niego). Jest wiele książek, które na pewno wciągną naszego mężczyznę w wir czytania.

Walka o przetrwanie

Pierwszą propozycją na Walentynki dla mężczyzny jest “Hodowca świń” Anny Zacharzewskiej. Jest to jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych odnoszący się do świata korporacji. Aczkolwiek cała akcja powieści toczy się z daleka od wszelkich biurowców. Ekipa pewnej korporacji udaje się właśnie na wyjazd integracyjny. Nie można jednak powiedzieć, że emanują oni radością z tego powodu, ponieważ nie jako zostali zmuszeni do wyjazdu przez swojego szefa – Rafała, który sercem i duszą jest oddany w swojej firmie. Do tego nie lubi kiedy ktokolwiek w firmie mu się przeciwstawia z czego doskonale zdają sobie sprawę jego podwładni, którzy zgodzili się na ten wyjazd. Jednak nie spodziewali się tego co ujrzeli na miejscu. Wylądowali w opuszczonym gospodarstwie wiejskim z rozwaloną chatą. Na dodatek Rafał odbiera im wszystkie wynalazki technologiczne przez co tracą kontakt ze światem. Pracownicy nie mają na dodatek jedzenia i tak naprawdę muszą walczyć między sobą. Rafał każe podzielić im się na dwie grupy i każda z nich zajmuje osobą sypialnię. Tak naprawdę od tego momentu rozpoczyna się walka o przetrwanie. Jest ona na tyle okrutna, że właściwie dobrzy znajomi, kumple muszą walczyć między sobą. Kto wygra tą nieludzką walkę o życie?

Wojna pomiędzy koncernami

Kolejną propozycją dla mężczyzny są “Wojny konsolowe” autorstwa Blake J Harris. Jest to temat bardzo aktualny, ponieważ wiele osób z wielką pasją codziennie zasiada przy konsoli i toczy ciężkie boje w różne gry. Jest to powieść fabularyzowana, która ujawnia jaką walkę kiedyś toczyły i do dzisiaj toczą amerykańskie i japońskie koncerny, które chcą zostać liderami na rynku. Konsole przez wiele lat ewoluowały. Kiedyś cieszyliśmy się z Nintendo, czy też Segi. Dzisiaj sprawa ma się jednak zupełnie inaczej. Ta książka to mnóstwo materiałów prasowych popartych licznymi wywiadami. Książka wspaniale ukazuje postać Toma Kalinske – osoby odpowiedzialnej za sukcesm “Barbie” i “Hot Wheels”. Znany z tego, że zawsze wygrywa tam, gdzie walka skazana jest na porażkę brał udział w wojnach korporacyjnych o przewagę na rynku. Jeżeli ktoś lubi grać w konsolę i cieszy się ze wszelkich nowinek technologicznych, to na pewno chętnie zapozna się z ciekawie skonstruowaną historią, która ujawnia wiele faktów z których nie zdawaliśmy sobie do końca sprawy.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com